אתה נהג צעיר? תנהג בזהירות מוגברת

נשים חוששים ממחלות ומלחמות יותר מאשר תאונות דרכים. עם זאת, ניתן לראות כי כמות ההרוגים בתאונות דרכים היא גבוהה לאין ערוך ביחס לכל דבר אחר

יש כמה כללים מאוד חשובים שיש להקפיד עליהם בנהיגה אבל נדרשת הקפדה יתרה כאשר מדובר בנהג צעיר.

ההגדרה של נהג צעיר היא מעיין הגדרת ביניים בין נהג חדש לנהג מנוסה. מדובר על תקופה של מספר שנים שהנהג כבר נוהג באופן עצמאי אבל עדיין יש לו מעט ניסיון באופן יחסי ולכן נדרש לשלם בעבורו יותר כספים של ביטוח. כאשר מדובר על נהג צעיר, באופן טבעי יש לו פחות ניסיון ולכן הוא נדרש להקפיד אפילו יותר על כל כלל וכלל. מה הם שלושת הכללים החשובים ביותר שנהג צעיר צריך להקפיד עליהם:

כלל ראשון: לא לשלוח מסרונים בנהיגה

בגלל שנהג צעיר הוא חסר ניסיון באופן יחסי, היכולת שלו להגיב היא איטית יותר מאשר נהגים מנוסים יותר. אם נהג חסר ניסיון מנסה לשלוח מסרונים בזמן שהוא נוהג  הוא עלול לפספס איזה שהוא רכב או סכנה כל שהיא ולשלם בחייו. יובהר כי אף נהג לא צריך לשלוח מסרונים בזמן נהיגה אבל במקרה של נהג צעיר על אחת כמה וכמה.

כלל שני: לציית לכללי המהירות הנדרשים

החובה לנהוג במהירות מסוימת באיזור מסוים לא נקבעה באופן שרירותי. לכל החלטה או חוק שקשור במהירות יש סיבה טובה ומובהקת. על מנת למנוע מצב שבו בשל הפזיזות של נהג כי הוא חסר ניסיון הוא גם ינהג מהר היכולת שלו לעצור או להגיב בזמן היא מוגבלת יותר והדבר עלול לעלות בחיי אדם.

כלל שלישי: להיות ערני להתנהגות הנהגים האחרים בכביש

אמנם לנהג חסר ניסיון יש חיסרון מהותי שהוא חסר ניסיון אבל במקביל הוא סוג של "דם חדש" ויותר ערני למה שקורה על הכביש. בגלל שהוא נהג צעיר הוא שם לב לדברים באופן חד יותר, יכול לתפוס סיטואציות טוב יותר ולהגיב אליהן בהתאם. חשוב מאוד שהוא יישאר מרוכז לאורך זמן וישים לב מה קורה בכביש.

בשורה התחתונה, אם אתה נהג צעיר, וגם אם יש לך רכב חדש עם תוספי בטיחות תנהג באחריות ובצניעות.

מקור נוסף מאתר carmagazine

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.