המכוניות שעשו את שנת 2017

שנת 2017 ממשיכה את מגמת התרחבות קניית הרכבים בישראל. עוד ועוד רכבים עולים על הכביש ואנחנו סוקרים עבורכם את המכוניות הבולטות של שנת 2017. המכוניות שעשו לנו את השנה – הנה אנחנו מגיעים.

במהלך שנות קיומה של מדינת ישראל נעשו נסיונות שונים לייצר כלי רכב בישראל, אך מיזמים אלה כשלו מבחינה כלכלית. כיום מורכבים אוטובוסים שונים בישראל ומיוצרים כלי רכב לתעשייה הבטחונית, אך המכוניות הפרטיות שעולות על הכביש מגיעות אלינו מעבר לים.

המגמות בשוק הרכב משתנות עם הזמן, ובכל שנה ניתן להצביע על מגמות בולטות. גם שנת 2017, שעברנו כבר את רובה כוללת מגמות כאלה, ואנחנו סקרנו עבורכם את המכוניות הבולטות שעשו את שנת 2017.

מספר כלי רכב לעומת 2016

על פי הנתונים של יבואני הרכב לישראל, חלה עליה מתונה יחסית של 1.7% במספר המכוניות שעלו על כבישי ישראל במחצית הראשונה של 2017 לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. אמנם זוהי צמיחה הדרגתית, אך היא מובילה אותנו לעבר שיא מכירת מכוניות של 300,000 מכוניות שצפויות להימכר בשנת 2017.

קיה ספורטז
קיה ספורטז הרכב האהוב בישראל?

קיה ספורטאז'- הנמכרת ביותר

המכונית הנמכרת ביותר בישראל היא קיה ספורטאז'. מדגם זה נמכרו 7,359 מכוניות במחצית הראשונה של 2017. בסופו של דבר כולנו מחפשים תמורה טובה למחיר, ואת זה הקיה ספורטאז' מספקת בהחלט. ביצועי המנוע של המכונית בסיסיים, אך הודות לתיבת הילוכים יעילה לא מורגש מחסור בכוח.

עיצוב המכונית שנוי במחלוקת, כאשר חלק מהמבקרים טוענים כי היא כוחנית וגסה ואחרים טוענים שהוא יפה ומרשים. הדעות החלוקות באות לידי ביטוי בהבדלים שבין חזית המכונית שנראית גסה יחסית, לבין אחורי המכונית וצדדיה בעלי מראה מצודד יותר.

קיה פיקאנטו- המקום השני

במקום השני במכירות נמצאת קיה פיקאנטו, עם 7,215 מכוניות שנמכרו במחצית הראשונה של 2017. בשנים האחרונות כבשו מכוניות המיני את ישראל, וקיה פיקאנטו מובילה את המגמה הזו. תא הנוסעים שלה אמנם מעט צפוף ויכולת הנסיעה לא טובה כמו מכונית משפחתית, אך למי שמחפש מכונית מיני קומפקטית היא עשויה להיות פתרון נהדר- יעידו על כך אלפי הישראלים שבחרו לרכוש אותה לאחרונה.

kia
קיה פיקנטו – הסגנית של הספורטז

ביחס למכוניות מיני צריכה הדלק שלה אינה נמוכה כל כך, כאשר היא צורכת כליטר דלק על כל 12-13 ק"מ. עיצוב המכונית מודרני ויפה והיא מתאימה במיוחד לנסיעות עירוניות. נתוני המכונית לא יוצאי דופן, ובכל זאת היא מוצאת את עצמה כאחד המכוניות הנמכרות בישראל.

יונדאי טוסון- המקום השלישי

במקום השלישי נמצאת יונדאי טוסון, שנמכרה ב-6,581 יחידות במחצית הראשונה של 2017. זהו רכב פנאי משפחתי שהחלק הטוב ביותר בו הוא העיצוב. זוהי מכונית בעלת בולטות רבה על הכביש שתמשוך מבטים רבים ברמזור.

המכונית מראה ביצועי מנוע בסיסיים, ולא תרגישו מחסור בכוח. אל תבנו על הטוסון כרכב חסכוני בדלק כיוון שהוא צורך כליטר דלק ל-9.7 ק"מ, צריכה גבוהה גם ביחס למכוניות משפחתיות. בסופו של דבר כוחו של הטוסון בעיקר בעיצוב המושך שגורם לו להיות רכב הפנאי היפה ביותר בסביבה.

מכוניות יוקרה

אלה היו המכוניות הסטנדרטיות שאנשים מהיישוב יכולים להרשות לעצמם. בתחום מכוניות היוקרה מובילה את הרשימה אודי A3 עם קרוב ל-600 מכוניות. אחריה ב.מ.וו סדרה 1 עם כ-350, ואילו דגם הקרוסאובר של מרצדס GLC250 נמכר בכ-250 יחידות במהלך המחצית הראשונה של 2017.

איך קונים מכוניות?

המכוניות שעשו לנו את 2017 נמכרו במגוון דרכים וגם בשיטת הטרייד אין. אם בעבר ישראלים רבים בחרו לקנות רכב חדש ואת הרכב הישן מכרו באופן עצמאי, הרי שכיום יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש מכונית בשיטת טרייד אין. ברכישה בצורה הזו אתם למעשה חוסכים את הבלגן של מכירת הרכב. הקנייה של הרכב החדש והמכירה של הרכב הישן נעשות מול החברה בצורה קלה ומהירה יותר.

אחד הקשיים בקניית מכונית חדשה הוא פער הזמן בין קניית הרכב החדש לבין מכירת הרכב הישן. בדרך כלל מסתמכים על הסכום שנקבל עבור הרכב הישן לקניית הרכב החדש. מצד שני נעדיף שלא למכור את הישן עד שנקנה את החדש. קנייה בשיטת טרייד אין פותרת את הבעיה הזו כיוון שהקנייה והמכירה נעשות באותו הזמן. כך נמצא אצלכם הסכום הדרוש מיד ברגע הקנייה.

רוצים לקנות רכב חדש? כדאי שתחשבו על טרייד אין

החלטתם להתחדש במכונית חדשה אבל אתם חוששים שתתקשו למכור את המכונית הישנה? כדאי שתחשבו על עסקת טרייד אין שתאפשר לכם להיפטר בקלות ובמהירות מהמכונית הישנה. במקום להסתבך בעסקאות מכירה מפותלות עם רוכשים פוטנציאליים תקבלו את ערך המכונית מהחברה שמוכרת לכם את המכונית החדשה וכך בעצם החיים הופכים לקלים יותר במסחר רכבים יד ראשונה ושניה.

מה זה בעצם טרייד אין?

במסגרת עסקת טרייד אין חלק מהתשלום עבור המוצר הנרכש ניתן על ידי הקונה במוצר זהה או דומה בעל ערך נמוך יותר. עסקאות שכאלה נפוצות מאוד בתחום מכירות הרכב, אך גם בתכשיטים, שטיחים ומוצרי חשמל. כאשר מדברים על עסקת טרייד אין בתחום הרכב העסקה היא למעשה עסקת חליפין, כאשר למכונית המוחזרת יש ערך כספי מבחינת המוכר.

לוי יצחק
מחירון לוי יצחק

איך נקבע מחיר המכונית הישנה?

לרכב חדש יש מחירון מדויק יחסית, וקביעת המחיר תהיה פשוטה. לעומת זאת, מחירה של מכונית משומשת גמיש ונזיל וקביעתו מורכבת יותר. לצורך קביעת שווי המכונית פונים לשמאי רכב שמחשב את שווי המכונית על פי קריטריונים שונים כמו שנת ייצור הרכב, מצבו המכני, הקילומטרז', מספר הידיים שעברה המכונית ועוד.

שיטת הטרייד שולטת כבר שנים בשוק מכוניות היוקרה בישראל, ובשנים האחרונות כוחה גובר גם בשוק המכוניות המשפחתיות. אחרי שתבינו למה, תעדיפו גם אתם את השיטה הזו על פני השיטות המסורבלות האחרות להחלפת המכונית.

קלות ונוחות

עסקת טרייד אין היא אחת הדרכים הקלות והנוחות ביותר להחלפת המכונית שלכם במכונית חדשה. אחרי שקונים מכונית חדשה יש צורך להיפטר מהמכונית הישנה. יש אנשים שמעבירים את המכונית הישנה לבן משפחה קרוב, אבל רוב האנשים מעדיפים למכור את המכונית הישנה.

הקושי במכירת מכונית יד שנייה

מכירת מכונית יד שנייה אינה עניין פשוט. בעבר השיטה הייתה לפרסם מודעה על חלון המכונית ולחכות לקונה, והמהדרין היו מפרסמים גם מודעה בעיתון. כיום קיימים אפיקי פרסום רבים כמו יד 2, פייסבוק, וואטסאפ ועוד. ניתן היה לחשוב שהם יקלו את תהליך המכירה, אך כיוון שכל אחד יכול לפרסם בקלות, קשה להגיע לליבם של האנשים. אם לא תציעו עסקה אטרקטיבית במיוחד הסיכוי שלכם למכור, או אפילו לצוד את תשומת ליבם של קונים פוטנציאליים יהיה נמוך מאוד.

בשיטת הטרייד אין אתם לא צריכים להתעסק בכלל בנושא מכירת המכונית הישנה. בצורה פשוטה ויעילה תרכשו מכונית חדשה ותיפטרו מהמכונית הישנה. שני הדברים מתאחדים להתעסקות מול גורם רלוונטי אחד.

התנהלות מול חברה גדולה

מכירת המכונית הישנה לקונה פרטי עלולה להיות מלווה בכאב ראש וחששות שונים. לעומת זאת, מול חברה גדולה אתם יכולים להרגיש בטוחים יותר. חברה גדולה לא תיעלם לפתע, לעומת קונה שעלול לשאת רגליים ולברוח. עסקת טרייד אין עם חברה גדולה ומוכרת תאפשר לכם לרכוש מכונית חדשה ולהיפטר מהישנה בקלות ובמהירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *