השוואת השבוע: מיצובישי – אטראז', אאוטלנדר ופאג'רו

חברת מיצובישי היא אחת מהחברות המובילות בשוק הרכב העולמי. החברה היפנית מספקת עבור קוניה ברחבי העולם כולו רכבים נוחים, אמינים ובמחירים טובים. גם בישראל חברת מיצובישי צוברת תאוצה בתקופה האחרונה.

רבים מהישראלים, שבעבר העדיפו לקנות מכוניות אירופאיות, זונחים עמדה זו ומחליטים להשקיע במכוניות יפניות. וכך, אלה שעושים מעבר לצד היפני בדרך כלל נשארים שם וממשיכים לקנות ממגוון המכוניות המוצעות, בעיקר מחברת הענק מיצובישי. אנו באופן אישי מאוד אוהבים את המכוניות של חברת מיצובישי ובכל פעם שאנו מגיעים לבדוק מכוניות שכאלה אנו מופתעים מרמת הביצועים, הנוחות ותג המחיר הנמוך יחסית שמצורף למכוניות אלה. במאמר זה נסקור בקצרה את המכוניות המובילות של החברה וננסה לעמוד על טיבן.

נתחיל ממכונית הסדאן המשפחתית – מיצובישי אטראז.

מיצובישי אטראז היא אחת המכוניות הנעימות ביותר שנסענו בהן בזמן האחרון. כבר מההליכה למכונית ניתן להבחין במבנה הייחודי שלה, שמשלב אווירודינמיות יחד עם עיצוב עדכני ומתוחכם. המיצבישי אטראז נראית מבחוץ כמכונית קטנה ולא מפלצתית, אך עם הכניסה למכונית ניתן להבין את הגאונות הרבה בעיצוב שלה. אמנם זוהי משפחתית קומפקטית, אך תא הנהג ומושבי הנוסעים הם גדולים מאוד ודומים מאוד למכוניות הסדאן מקטגורית המשפחתיות. בנוסף, תא המטען הוא מרווח וניתן להכניס בו בקלות שתי מזוודות וציוד נוסף. מיצובישי אטראז עוצבה בסגנון הייחודי ששומר עליה כמיני משפחתית בעיקר על מנת לספק ביצועים מעולים ביחד למתחרותיה. הקומפקטיות שלה מאפשרת משקל נמוך מאוד, בו החברה התקינה מנוע 1.2 כ״ס אשר מספק כח רב למכונית הקומפקטית, זאת יחד עם תצרוכת דלק נמוכה מאוד. חשוב לנו לציין כי האטאז נותנת פייט בעיקר בשל מחירה הזול בקטגוריה. את גרסה הפשוטה ביותר של המוכנית ניתן לקנות במחיר של כ-95 אלף שקלים – מחיר זול בהרבה ממתחרותיה באותה הקטגוריה. אמנם מידותיה צנועות והיא אינה מרשימה בצורה יוצאת דופן בעיצובה, אך האטראז הגיעה לשוק על מנת להיקנות על ידי אנשים שמעוניינים בעיקר בדברים החשובים שיש במכוניות, ולא בהפגנת כוח ועיצוב מיוחד. הנסיעה באטארז היא נוחה מאוד, המתלים הרכים שלה מתמודדים בצורה מוצלחת מאוד עם הכבישים הישראלים, בידוד הרעשים ברכב הוא מהטובים בקטגוריה והיכולות הדינמיות שלה מפתיעות לטובה בכל סיבוב מחדש. מבחינת מרכב הנהג ניתן למצוא באטראז את מיטב החידושים הטכנולוגיים הכוללים צג מגע בעל כל נתוני הרכב, מערכת אקלים דיגיטלית וכמובן 6 כריות אוויר. אנו חושבים שאם ברצונכם מכונית קלילה, נוחה, ופונקציונאלית ואינכם רוצים להוציא כסף רב על מותג כזה או אחר, המיצובישי אטראז היא ללא ספק המכונית המתאימה ביותר עבורכם.

מיצובישי אאוטלנדר

המיצובישי אאוטלנדר היא מכונית מרשימה ביותר. בעצם המכנית היא כבר השלישית בדור המצליח של האאוטלנדר, ונראה שבכל פעם חברת מיצובישי מצליחה להפתיע מחדש. בגרסה הנוכחית ניתן למצוא את המכונית עם אופצייה של 3 סוגי הנעות – הנעת בנזין בנפח 2 ליטר, הנעת דיזל בנפחת 2.2 ליטר, וגרסה היברידית נטענת עם סוללת ליתיום מיוחד. בעוד ששתי הגרסאות הראשונות מגיעות לרמה של 150 כ״ס, הגרסה ההיברידית מפתיעה עם 203 כ״ס. חושב לציין כי משנת 2017 הגיעה לישראל  המכונית ההיברידית המשודרגת של החברה – אותה מכונית שניתן להטעינה מהשקע הביתי בבית.

העיצוב של האאולנדר הוא לפי דעתנו מהיפים בקטגוריה שלו. העיצוב מנסה להיבנות כעיצוב של גי׳פ קטן אשר עושה השקה רבה עם מכוניות הסטיישן שכולנו הכרנו מהעבר. אמנם יש כאלה שיחלקו על העיצוב המיוחד של המכונית, אך אנו חושבים שהעיצוב נותן גוון חדש למכוניות המשפחתיות ובנוסף מאפשר יכולות דינמיות רבות וחשובות. מה גם שהגובה של המכונית בא כיתרון, ורבים מעדיפים אותה על פני אחרות בשל תחושת הגובה והראייה הרחבה שהיא מספקת בעת נסיעה. תאי הנהג והנוסעים גם הם ראויים לציון. בעוד שלא בוצעו שינויים מרחיקי לכת בתאים אלה, ולעתים אף נראה כי הפלסטיקה של תא הנהג אינה מהחומרים הטובים ביותר, התחושה הכללית היא כי המכונית ברמה גבוהה. יחד עם זאת ניתן למצוא מספר דברים שמפריעים לחווית הנסיעה, כמו חוסר פתחי איוורור למושבים האחוריים ותא מטען קטן ביותר, כשהשורה האחרונה נפתחת. אמנם תא המטען קטן משמעותית שפותחים את השורה השלישית, אך ראוי וחשוב לציין כי המכונית יודעת לאכלס 7 אנשים בנסיעה יחסית נוחה – דבר שיעודד משפחות מרובות ילדים להשקיע ברכב שכזה. הנסיעה במכונית היא כאמור מרגישה בטוחה ובוגרת. תא הנהג המוגבה מאפשר מרחב ראייה רחב, המתלים הרכים שומרים על נסיעה נעימה ורכה גם בתנאי שטח לא נעימים ויכולות התמרון מפתיעות לטובה. עם תג מחיר שמתחיל ב-195 אלף שקלים ניתן להגיד כי בקטגורית ה-7 מושבים המכונית לקוחת בגדול, אך אם אינכם בעניין של 7 מושבים ייתכן כי תעדיפו מכונית קומפקטית יותר וזולה יותר.מיצובישי פאג׳רו

מיצובישי פאגרו היא אחת המכוניות המוכרות ביורת של החברה בשנים האחרונות. המסורת של המכונית ידועה לכולם ואנשים רבים מוקסמים מהגודל, היכולות והאיכות שנחשפים אליה בעת הנסיעה במכונית זו. אנו יכולים לספר לכם על המכונית המיוחד הזו שהיא מגיעה בדרך כלל עם מנוע 3.2 ליטר המספק לא פחות מ-190 כ״ס יחד עם המערכת המיוחדת והמורכבת של החברה – super select 4*4 המאפשרת לנוסע להתאים את יכולות הארבע על ארבע של המכונית בצורה מושלמת לתוואי השטח שבו הוא נתקל. המרחב הפנימי של המכונית הוא מדהים ביופיו ונעים במיוחד בגודלו. גם הפאגרו מספקת לנוסע בה את האופציה של 7 המושבים, אך בניגוד לאאוטלנדר – פה האופציה מאפשרת נוחות מרבית לכל שבעת הנוסעים הרכב. גם אזור הנהג לא נזנח והוא שופע במיטב הטכנולוגיה העדכנית להיום. בסביבת הנהג מיצובישי מתאימה את עצמה לנהגים צעירים וניתן למצוא את מערכת המולטימדיה המתוחכמת עם צג מגע, אשר מספקת גם נתונים על הרכב, מערכת האקלים דיגיטלית אוטומטית, הגה כוח מתכוונן, מערכת מובילאיי בצורת הבסיס ועוד. על יכולות השטח של הרכב איננו צריכים לדבר יותר מדי, הפאגרו ידועה בתור מכונית דקאר אשר יודעת לעבור את תוואי השטח המורכב ביותר בעולם. המכונית נהנית מבסיס גלגלים רחב וגבוה, אשר באמת מאפשר מעבר דרך כל גורם שטח שיעבור בדרכנו. חשוב לציין כי הקצינים הבכירים בצבא גם הם  בחרו במכונית זו כמתאימה ביותר לדרגות המפקדים הבחירות. דבר זה יכול לנסוך בנו ביטחון ביכולות השטח הפנומנליות של המכונית. תג המחיר של המכונית הוא לא נמוך, המכונית מתחילה להימכר ב-299 אלף שקלים ובגרסאות הטובות והמהודרות שלה מגיעה עד לכ-350 אלף שקלים. לכן, חשוב לנו לציין כי המכונית הזו מיועדת באמת לאנשים שאוהבים שטח ומעוניינים להשקיע בכך את מיטב כספם. אם ברצונכם רק מכונית שמסוגלת להתמודד עם שטח רך ומאפשרת הסעה של 7 נוסעים היינו ממליצים לכם לחסוך מעט ולחזור למכונית האאוטלנדר של החברה.

בכל מקרה אנו סמוכים ובטוחים כי קנייה רכב חדש מחברת מיצובישי תהיה קנייה נכונה ומשתלמת. אנו יודעים כי החברה שוקדת מדי יום על שירות אישי ומקצועי טוב ביותר, ערך המכוניות לא יורד בצורה ניכרת עם השנים והמכוניות שומרות על ביצועים מדהימים גם לאחר מספר שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *