נסיעה בטוחה: כך תבחר את מצלמת הדרך לרכב המשתלמת ביותר

מצלמה לרכב הפכה לרכיב חובה בעיני נהגים רבים, שרוצים להיות בטוחים שהם מכוסים בכל מקרה שמצריך תיעוד על הכביש. האם זה אכן נכון ואיך בוחרים מצלמת דרך לרכב שלכם?

אם נדמה לכם שכמעט לכל נהג כבר יש מצלמת דרך לרכב, אתם לא טועים. במציאות של ימינו לכל נהג שקנה רכב חדש, מצלמה לרכב היא ללא ספק פתרון הכרחי, שמגן על נהגים באינספור מצבים לא שגרתיים. החל מתיעוד פגיעה קטנה, דרך תיעוד עבירה על הכביש ועד לתיעוד תאונות. מצלמה לרכב מאפשרת לנהגים לדעת מה קורה סביב הרכב שלהם בכל רגע, אבל חשוב לזכור שהיא גם משמשת כעדות לכל דבר – כזו שאמינה גם בבתי משפט. 

היתרונות הללו הופכים כל מצלמת דרך לרכב לגאדג'ט שיכול לחסוך לנהגים לא מעט כאב ראש, זמן וכסף. כך שאם חשבתם שמדובר רק במוצר חביב לצילום סרטונים ביתיים, תהיו בטוחים שיש לה הרבה יותר מה להציע עבורכם. איך בוחרים את המצלמה שתלווה אתכם בנסיעות הקרובות? בשביל זה אנחנו כאן.

רכבים
מצלמות לרכב לנסיעה בטוחה

מה תרצו לצלם? 

עלותה של מצלמה לרכב משתנה בהתאם לפונקציות שהיא מציעה לנהגים. מסיבה זו, כדי להחליט איזו מצלמה מתאימה לכם, חשוב שתכירו לעומק את הפונקציות הרלוונטיות עבורכם. האם תרצו שהיא תצלם רק את מה שקורה מולכם, ממש כאילו היא מצלמת מנקודת המבט שלכם, או שאולי תרצו גם צילומי צד, צילום אחורי או צילום שמתעד גם את מה שקורה ברכב וגם את מה שקורה מחוץ לו? ומה לגבי צילום לילה והקלטות שכוללות סאונד? פונקציות שונות מצריכות כמות עדשות וזווית צילום שונה, ומתבטאות כאמור במחיר.  

מה איכות הצילום הנחוצה לכם?

עבור נהגים רבים מצלמה לרכב לא חייבת להיות איכותית במיוחד, מאחר שהיא משמשת אותם רק לצורך קבלת מידע כללי על מה שקורה בדרך. אחרים לעומת זאת, מחפשים מצלמה שתקלוט גם את הפרטים הקטנים ביותר. מצלמות מהסוג השני נחוצות למשל למי שרוצים לצלם באמצעותן גם סרטונים משפחתיים או להקרין את התוצאות על מסך גדול.

כמה מידע תרצו לאחסן?

כאן אנחנו מדברים על כרטיסי זיכרון ונפח אחסון. אם אתם רוצים להשתמש במצלמה לעתים קרובות, מומלץ לרכוש מצלמה בעלת נפח אחסון גדול. מצד שני, אם החומרים הישנים אינם משמעותיים עבורכם, תוכלו לרכוש מצלמה לרכב שמבצעת הקלטה מעגלית על גבי החומרים הישנים ברגע שהמקום בה נגמר. 

 אילו מאפיינים נוספים תרצו שיהיו לה?

האם תרצו תאריך ושעה? אילו חיבורים תרצו שיהיו למצלמה? (חיבורים שונים משפיעים על אופן ההפעלה שלה, מה שרלוונטי למשל במקרים של צילום בזמן חנייה או צילום חיצוני). ומה לגבי הסוללה? מאחר שפיצ'רים רבים יכולים להוות השקעה שעלותה תוחזר בהמשך, כדאי לחשוב היטב לפני רכישת המצלמה הבאה שלכם.

מצלמה
רוצים לקנות מצלמה לרכב? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.