סקירת רכב מיצובישי אאוטלנדר

מיצובישי אאוטלנדר הוא רכב בעל 7 מקומות המשתייך לקטגוריית הפנאי/שטח של רכבי מיצובישי, עשינו עליו סיבוב וזוהי דעתנו.

 

אמנם הרכב לא נחשב חדיש, אולם העיצוב שלו מספק את הסחורה, ואם אתם זקוקים לרכב בעל מספר מקומות גדול הוא עשוי להתברר כרכב פנאי מוצלח. מעוניינים לרכוש רכב חדש? כדי להבין טוב יותר את היתרונות והחסרונות של האאוטלנדר קיראו את הסקירה המפורטת שערכנו עבורכם.

 

עיצוב ונוכחות מיצובישי אאוטלנדר

האאוטלנדר הוא דגם ותיק יחסית מבין רכבי מיצובישי, אולם בשנת 2015 הוא עבר מתיחת פנים שגרמה לשיפור בעיצוב החיצוני שלו בעזרת שימוש נרחב בכרום בחרטום. אמנם העיצוב החיצוני עבר שדרוג, אך העיצוב הפנימי לא ממש התעדכן. הכפתורים נראים קצת מיושנים ומתמזגים עם עיצוב כללי נחמד, אך לא מיוחד. בסופו של דבר העיצוב החדש מציג מראה הרבה יותר דינמי, ספורטיבי ומושך, למרות גודלו הנכבד של האאוטלנדר.

חלקו העליון של לוח המכוונים מרופד בחומר גמיש ונעים למגע, ולעומתו הדיפונים האחרים בתא הנוסעים עשויים פלסטיק שמהווה חומר פחות נעים למגע. עמדת הנהג נוחה, אך כוללת מספר מתגים שנמצאים במקומות לא מובנים. מתג ההתנעה נחבא אל הכלים מאחורי גלגל ההגה, ומתגי מחשב הדרך נחבאים גם הם תחת צידו השני. יחד עם זאת, תא הנוסעים ועמדת הנהג מציגות מרווח ופונקציונליות.

תא נוסעים אאוטלנדר
מדהימה גם מבפנים

נוחות ואבזור

את האאוטלנדר תוכלו לרכוש בדגם רגיל, או בדגם פרימיום שכולל גם גג שמש ומושבים בעלי כיוון חשמלי. האביזרים האלה נחמדים, אך מבדיקתם של נסיינים שונים המושב החשמלי לא כל כך נוח לכיוון. בנוסף, מאובזר האאוטלנדר במערכת מולטימדיה דוברת עברית הכוללת גם אינטרנט ואפליקציות שימושיות כמו וויז.  

 

המושבים

ברכב עם שבעה מקומות ישיבה יש לייחד דיבור רב על המושבים. ברכב 3 שורות מושבים, כאשר השורה הקדמית כוללת את מושב הנהג, ואת מושב הנוסע שלצידו. כיסאות אלה מתכווננים ומרווחים. שורת המושבים השנייה כוללת שלושה מושבים מרווחים אותם ניתן להזיז על גבי מסילות. השורה השלישית לעומת זאת כוללת מרווח נמוך במיוחד. ילד בן 10 יישב שם בנוחות רבה, אולם אדם מבוגר ממוצע יתקשה להרגיש בנוח במושב הזה. בנוסף, חשוב לציין שהמושבים בתא הנוסעים מאפשרים ישיבה גבוהה ונוחה.

 

תא המטען

תא המטען באאוטלנדר לא גדול, וממקומו גוזלת שורת המושבים השלישית, אותה ניתן לקפל בקלות בשעת הצורך. אפשרות נוספת היא קיפול של מושב אחד, ונסיעה עם שישה נוסעים, כך נוצר יותר מקום למטען.

 

מנוע

הדגם הבסיסי כולל מנוע 2 ליטר בנזין עם 150 כ"ס וגיר ידני. הדגם היקר ביותר כולל הנעה כפולה, תיבה אוטומטית ומנוע דיזל בנפח 2.2 ליטר. גרסה נוספת, שנחשבת לפופולרית ביותר היא 2.0 ליטר בנזין, גיר רציף והנעה קדמית. אאוטלנדר מ-2015 עבר שדרוג מסוים, עם תיבת הילוכים רציפה דור 2 שתורמת לתחושת הנהיגה וגם מאפשרת חיסכון מסוים בדלק.

ביצועי המנוע טובים, ורעשי הרקע של המנוע מופחתים באופן מעורר התפעלות. יחד עם זאת, כאשר הרכב נמצא תחת עומס הוא מעט מתקשה. כך למשל, ירידות ועליות תחת עומס של משקל יתנו תחושה של גיר רציף, תחושה פחות טובה עבור הנהג.

אאוטלנדר

נוחות הנסיעה

האאוטלנדר מצויד במתלים רכים, מה שמאפשר נסיעה נוחה יחסית לנהג ולנוסעים שכמעט ולא מרגישים את טלטולי הדרך. יחד עם זאת, כאשר הכביש גלי והרכב נוסע במהירות גבוהה, או כאשר הכביש מרוצף אבנים, נוסעי המכונית ירגישו את השיבושים.

 

בטיחות

האאוטלנדר אמנם לא מוביל את המכוניות השונות בגזרת הבטיחות בנסיעה, אולם הוא כולל כמה מערכות שמוסיפות לבטיחות בנסיעה. בין השאר הוא כולל תאורה אוטומטית בנסיעה קדימה, מערכת עזר לבלם וחיישני לחץ אוויר בצמיגים.

 

בידוד רעשים

יש כאלה שאוהבים לנסוע עם מוזיקה בווליום גבוה, ואחרים מעדיפים תכניות אקטואליה ברכב, אך אלה וגם אלה לא רוצים לשמוע רעשי רקע במהלך הנסיעה. בידוד הרעשים באאוטלנדר לא מוצלח כל כך, כאשר רעשי מנוע, רעשי כביש וגם רעשי רוח נשמעים בתוך חלל הרכב במהלך נסיעה מהירה. יחד עם זאת, הרעשים לא חזקים כל כך, והם לא מפריעים לשמיעת רדיו או דיבור בין נוסעי הרכב.

 

צריכת דלק

אמנם המנוע של האאוטלנדר החדש מאפשר חיסכון מסוים בדלק, אך זה לא עושה את צריכת הדלק שלו למצומצמת. צריכת הדלק הממוצעת שלו היא כ-10 ק"מ לליטר דלק, לא הישג שכדאי לספר עליו לנכדים. יחד עם זאת, ביחס לרכבים אחרים בקטגוריה הזו מדובר בצריכת דלק חסכונית ומשתלמת.

 

נהיגת שטח

האאוטלנדר כולל גם גרסה הכוללת הנעת 4X4, אולם ביצועי השטח שלו לא מזהירים, ואם אתם מחפשים רכב לטיולי ג'יפים כדאי שתחשבו על מכונית אחרת. מהסיבה הזו לא כדאי להשקיע בגרסה עם ההנעה הקדמית, שפשוט לא תספק את מה שאתם מצפים.

 

הגרסה ההיברידית

המודעות לאיכות הסביבה והאפשרות לחסוך בדלק העלו את המכוניות ההיברידיות למקום גבוה בשוק הרכב. גם האאוטלנדר מוצע בגרסה היברידית, שמומלצת במיוחד לאלה המרבים לנסוע בעיר. אם אתם נוסעים בעיקר מחוץ לעיר הגרסה ההיברידית לא תועיל לכם, כיוון שהיא פעילה במיוחד בנסיעות קצרות.

 

תמורה לכסף

אחת השאלות המרכזיות שנשאל כאשר נסקור רכב מסוים היא האם הוא נותן תמורה לכסף. אתם מחפשים מכונית חדשה, ואתם רוצים להשקיע בה בהתאמה לתמורה שתקבלו, ואין ספק שאאוטלנדר מספק תמורה מצוינת לכסף שתשקיעו בו.

האאוטלנדר למעשה שומר על הנוסחה הראשונית שלו, עם מקום ל7 נוסעים, ועם מחירון של מיני ואן, ואריזת פנאי נוצצת הוא מהווה מציאה של ממש לחובבי הז'אנר. אם אתם צריכים רכב עם 7 מקומות וחשובה לכם גם הנראות שלו, אאוטלנדר עשוי להיות הבחירה הנכונה שלכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.