5 טיפים ללמידה נכונה למבחן התאוריה

אחד האתגרים המרגשים ביותר בחייהם של כל צעיר וצעירה הוא הוצאת רישיון נהיגה, אך רגע לפני מחכה לנו מבחן התאוריה.  

אין ספק שמדובר בחוויה גדולה שאנו מתכוננים אליה וחושבים עליה ימים כלילות לפני השיעור הראשון והעלייה הראשונה על הכביש, כאשר ההגה בידיים שלנו!

אחר כך מתחילים שיעורי הנהיגה ואנו מתגלגלים לנו אל עבר הטסט המיוחל ובין אם אנו עוברים טסט ראשון או צריכים כמה טסטים כדי לעבור (הרי לא כולם נולדו נהגים מלידה) דבר אחד חובה על כל הנהגים הצעירים, החדשים ובכלל והוא לעבור את מבחן התאוריה.

עוברים את מבחן התאוריה בהצלחה

ראשית נבין מה הוא אותו מבחן תאוריה שכולם חייבים לעבור על מנת לקבל רישיון נהיגה אך רבים נכשלים בו שוב ושוב, נאלצים לקיים אותו כמה וכמה פעמים, ובמקרים רבים זה הדבר היחיד שמעכב את הוצאת רישיון הנהיגה שכן התלמיד כבר יודע לנהוג היטב.

כך נוצר מצב של תלמיד נהיגה שעבר כמה כמות שיעורים מכובדת ומספקת והוא כבר יודע לנהוג אבל הוצאת הרישיון מתעכבת כי דווקא את מבחן התאוריה הוא לא מצליח לעבור.

בינתיים יכולת הנהיגה שלו נשכחת והוא צריך לקחת כמה שיעורי נהיגה נוספים ולהוציא כסף נוסף.

איך אפשר לחסוך את הכסף הזה ולהוציא את רישיון הנהיגה בהקדם האפשרי? לעבור את מבחן התאוריה כמובן. וזה אומר להתכונן אליו כראוי ובצורה חכמה.

מבחן התאוריה הוא מבחן אמריקאי המורכב למעשה מכל החומר התאורטי שלפיו אנו נוהגים הכביש: תמרורים, כללים, שילוט, הוראות נהיגה, כיצד להתנהג בכביש ומול הולכי הרגל, כיצד לנהוג בצורה תקינה ועוד.

תאוריה
עם הטיפים הבאים אין צורך לשמור שיניים

הנה כמה טיפים לכל מי שרוצה לעבור את מבחן התאוריה

זכרו, בלי לעבור את מבחן התאוריה של הנהיגה, לא תוכלו לקבל רישיון נהיגה גם אם אתם יודעים כבר לנהוג ומוכנים לטסט, חפשו טיפים שיעזרו לכם להבין את עולם הרכב.

טיפ 1: דבר נוסף שחשוב להבין – מבחן התאוריה מתבסס למעשה על חוקי כביש והנהיגה אותם אתם לומדים בצורה מעשית על הכביש במהלך לימודי הנהיגה שלכם. מכאן נובע שככל שתיקחו יותר שיעורי נהיגה ותבינו כיצד יש לנהוג לפי השלטים והתמרורים, כך גם באופן אוטומטי תטמיעו את המידע בראשכם ותגיעו כבר חצי מוכנים למבחן התאוריה.

כמובן שלא בכל התמרורים המיוחדים אנו נתקלים במהלך שיעורי הנהיגה אבל הנה הטיפ בעניין: בקשו ממורה הנהיגה שלכם לשים דגש מיוחד על כך – במלים פשוטות, הסבירו לו שאחת המטרות שלכם בשיעורי הנהיגה זה שיעזור לכם להתכונן למבחן התאוריה ושאתם רוצים לעבור ליד כמה שיותר שלטים ותמרורים, שתוכלו לדעת הלכה למעשה על מה מדובר בכביש וכך גם להכניס את המידע לראש לקראת מבחן התאוריה.

טיפ 2:  משרד התחבורה בא לעזרת כל מי שרוצה לעבור את מבחן התאוריה ומפרסם מבחנים קודמים, שאלות ותשובות וכמובן את כל החומר הנלמד הדרוש לבחינה. עשו לעצמכם טובה גדולה שתחסוך לכם זמן וכסף ועברו על החומר. כאמור כישלון במעבר של מבחן התאוריה דוחה את תאריך קבלת רישיון הנהיגה שלכם ומעבר לכך שזו קצת פדיחה להיכשל במבחן התאוריה אתם רוצים לעבור בפעם הראשונה גם במבחן התאוריה וגם במבחן המעשי.

טיפ 3:  היעזרו בחברים, נהגים וותיקים, נהגים צעירים לאחר תאוריה, אתרי אינטרנט ועוד. כל מידע שיכול לעזור לכם. עשו סיכומים של החומר, עברו על הבחינות האחרונות, התעדכנו בשינויים שיש בבחינה ותגיעו מוכנים. גם אם יש שאלה שאתם לא יודעים איך לענות עליה כי שכחתם או פשוט לא נתקלתם בה בחוברת, לכו לפי ההיגיון הפשוט ולפי שיטת האלימינציה שתמיד עוזרת במבחנים אמריקאים. בהצלחה!

נכתב על יד ערן סיון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.